| Andreimat a întrebat:

După ce o sa se termine cu voturile credeti ca o sa mai mărească salariile la politisti, pompieri? Ca prea le-au mărit.

4 răspunsuri:
| christine99 a răspuns:

Da, PSD de obicei ține salariile mari în acest domeniu pentru loialitate și protecția guvernului. De exemplu, știi cum i-au bătut jandarmii pe protestatarii anti-PSD anul trecut? Dacă le taia salariile, probabil nu ar mai fi acționat așa prompt. Și dacă mărește la o parte, trebuie să dea la toate ramurile, să nu fie neînțelegeri.

| Andreimat explică (pentru christine99):

Si daca nu ia PSD crezi ca nu or sa mai creasca asa?

| christine99 a răspuns (pentru Andreimat):

Votul din 26 mai e pentru parlamentul european, se votează care pleacă la Bruxelles, în țară tot PSD guvernează până în 2020 chiar dacă pierd acum, mai importante sunt cele de anul viitor când se alege pentru parlamentul României.

| Andreimat explică (pentru christine99):

Consideri meseria de jandarm a fi una bună?