| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de U.S.A? Americanii și Romanii au relație de prietenie stransa sau e vorba doar de parteneriatul strategic?
Eu aproape ca divinizez America, e tara din visele mele, tara în care as fi vrut sa ma nasc și sa traiesc
Mi-am luat și o sapca cu Politia Americana.Am și steag în casa cu U.S.A și 2 tricouri cu steagul american deci efectiv îmi place mult de tot tara asta,cultura,locurile(din ce am mai văzut depe la TV/Internet)
Oricum America are un farmec aparte și mereu l-a avut, trebuie sa recunoaștem, e o tara fermecătoare chiar dacă are și lucruri foarte bune și lucruri mai puțin bune.
Dar farmecul, visul și influenta americana se simte aproape peste tot pe glob exceptând poate tarile musulmane.Europa oricum e "americanizata" si România se îndreaptă tot acolo, va fi "americanizata" si ea.Fiindca oamenilor le place cultura, produsele și obiceiurile lor, iar influenta Americij asupra Europei și implicit a României am observat ca s-a mărit și se va mari în continuare și asta nu poate decât sa ma bucure.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este tocmai prietenie stransa, este doar un parteneriat bazat pe interesele SUA in zona noastra si interesul nostru de a avea o umbrela de vreme rea.
Daca ar fi prietenie stransa am fi primit de mult scutirea de vize.

| DiegoMexicanul a răspuns:

Bună, băiete, sunt mexican, prin urmare trăiesc foarte aproape de "americani" (stateuniteni), și nu reușesc să înțeleg de ce îti place așa de mult țara lor, dacă ai ști că ei nu vor străini pe pământurile lor. Ei nici măcar nu au nicio cultură, conform ție care le-ar fi cultura? Împușcături la școli? Ucideri împotriva altor etnii? Invadare în alte continente? Sau fastfood care îngrășează? Nu știi ce zici, eu cred că ești doar un copil de 15 ani