| anonim_4396 a întrebat:

Dacă mi-am cumpărat de la Emag o sapca originala cu US Army adică Armata Americana cu un desen cu stema Statelor Unite și steagul Statelelor Unite brodat intr-o parte, deci o pot purta pe strada România fără probleme?
Doar de asta le pun în vânzare nu?
Eu simpatizez mult America(U.S.A), e tara mea favorita și îmi place tot ce ține de U.S.A de mic copil.Mi-ar plăcea sa vizitez U.S.A intr-o bună zi dar e cam foarte greu pentru mine.
Acum sper sa nu vina rusul sa ma vada ce sapca portlaughing
Deci o pot purta fara probleme? Este legal in Romania?
Pana la urma e o sapca și nu scrie vreo atenționare sau ceva din câte sm văzut.
Știe cineva exact?

Mulțumesc!

GOD BLESS România &U.S.A.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O poti purta fara nici o problema, nu exista nici o interdictie legala in acest sens.
Sunt ilegale doar emblemele fasciste, legionare, rasiste sau xenofobe.

2 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

O poți purta fără griji
?

| ReddY25 a răspuns (pentru ReddY25):

Am pus steagul României și al S.U.A.winking