| TimoTimo a întrebat:

Ce parere aveti despre acest status?

" Vad tot mai multe postari pe Facebook si oameni care spun: "Eu nu imi pun steagul Frantei la profil pentru ca isi bat joc de Romania.", "Francezii de ce nu si-au pus steagul Romaniei la profil cand s-a intamplat tragedia din Colectiv?" si multe alte postari care nu sunt gandite.
Dupa parerea mea, Franta nu are idee ce inseamna Român si ce inseamna Rrom.
Romii(uneori scris rromi, cunoscuți și ca „țigani") reprezintă un grup etnic originar din India medievală.
"Uneori cuvântul „rom" este scris cu dublarea literei „r": „rrom". Această scriere este comună în particular în România, unde este utilizată pentru a realiza o distincție clară față de cuvântul „român"."
Cine a facut Romania de rusine? Nu parintii vostrii care lucreaza cinstit ci Rromii care cersesc si fura prin alte tari. Franta rade de Romania nestiind definitiile cuvintelor "Român" si "Rrom" "

2 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Genial! Genial! Nimeni nu se intreaba oare ce rol au magrebienii din coloniile franceze? Hai sa fim seriosi. Ne cred dobitoci!

| Stancu_Adriana-Florina_1986 a răspuns:

Uf! Iti dau mare dreptate.
www.adrianaflorinastancu.com