| Frogie a întrebat:

Ce parere aveti despre sistemul monetar din zilele noastre?

4 răspunsuri:
| catalinmobil a răspuns:

Totul se duce de rapa! acum 20 de ani o tigari costa 1ban acum e 70-1 leu tigara! acum 20 de ani cand te duceai la cinema un bilet costa 2-4 lei acum coste 10-80 lei un bilet iar o punga de popcorn pe vremuri costa 30 bani acum este 8-9 lei! o dacia de naia 1310 era 700lei! MEGA IEFTIN iar acum e 1000euro! ceausecu daca ar vedea toate astea ar face infarct!

| FlaviusDaniel a răspuns:

Inainte luai mult cu putin si acum iei putin cu mult. Altii au buzunarele pline si dau legi ca cei mai de jos sa fie cu ele cam goale.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Din ce tara? Ca, daca e din Anglia, mai bine lipsa. Daca e de prin alta parte...chiar nu vad cu ce l-ar putea influenta parerea mea. E ca si cum ai intreba ce parere am despre ideea tampita a apei de a curge la vale.

| noon123 a răspuns:

Rahat.)))