| nuamnuvreau a întrebat:

Voi ce parere aveti despre scolile, profesorii si educatia din zilele noastre? Credeti ca inainte sistemul era mai bun? Care materie vi se pare esentiala?

Răspuns Câştigător
| Mitss a răspuns:

Mary99 intr-adevar sistemul de invatamant s-a schimbat mult.
Acum avem profesoare porno, eleve porno...si cred ca asta spune totulstraight face...Si mai este si faptul ca daca ai bani poti trece orice examen.
Mie asta nu m-i se pare corect pentru ca noi elevi [ eu mereu am invatat bine:d si nu sunt tocilara] care invatam bine stam si ne chinuim ore sa invatam pentru un test important si vine x-ulescu cu mama sau tata care este nu stiu ce in minister si trece fara sa se streseze vreun pic, si in plus tot ei, cei care nu invata i-au posturile cele mai bine platite tot cu acele relati.Pai e corect?
Da inainte erau vremuri grele, insa sitemul de invatamant era bun, macar copiii nu se aruncau de la etajul x si nu se taiau si macar invatau ceva.

Iar materia esentiala cred ca este limba romana...pentru ca e limba pe care o vorbesti, macar sa stii sa scrii si sa vorbesti corectlaughing.
Pup:*!

3 răspunsuri:
| scootsie a răspuns:

Sistemul de invatamant la noi, e la pamant acum. Dar si inainte si in zilele noastre, cine vrea sa invete, invata...Limba romana este esentiala ca obiect de studiu si in rest, tot ce te ajuta pentru cariera ta viitoare.

| Pho3nix a răspuns:

Eu nu am o parere proastaaa.
Ca sa treci clasa la unele obiecte trebuie sa faci pregatire cu profesorul respectiv ca altfel te lasa corigent. (ma refer in general).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Pe zi ce trece, dispare respectul dintre elev şi profesor şi profesor - elev.
Sistemul dinainte era mult mai serios.
Toate materiile te ajută să acumulezi un bagaj de cunoştinţe destul de vast pentru integrarea ta în societate.
Materii de bază: română (să-şi cunoşti literatura şi gramatica), matematică (să ştii să socoteşti), istorie (ar fi o ruşine să nu cunoşti dorinţa românului de a fi liber), geografie (dacă nu-ţi cunoşti ţara, rişti să crezi că ai ajuns în al stat, dar de fapt eşti în judeţul vecin). Celelalte materii vin în completare pentru specializări.
Pa, pa.