| ionut7 a întrebat:

Ce pot pati niste baieti care fac un gang bang dintr-o fata, da ea depune plangere la politie?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Fac o gramada de puscarie, pentru viol in grup, timp in care ''se face gang-bang din ei'', cum ai spune tu.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fapta constituie infractiunea de viol, conform art.218, alin.3, lit.f) din Codul penal, citez:
"ART. 218.Violul
(3) Pedeapsa este închisoarea de la 5 la 12 ani şi interzicerea exercitării unor drepturi atunci când:
f) fapta a fost săvârşită de două sau mai multe persoane împreună.
(6) Tentativa la infracţiunile prevăzute în alin. (1)-(3) se pedepseşte."
Daca baietii sunt majori pedeapsa va fi de la 5 ani la 12 ani. Daca sunt minori pedeapsa va fi internarea intr-un centru de detentie.

| doctorandus a răspuns:

Depinde, starurile p. participa la gang bang si nu patesc nimic, pentru ca e vorba de sex consensual intre adulti. Important e deci consimtamantul.

| pufulescu a răspuns:

Daca sunt minori, nu vor sta prea mult in ' casa mare ' dar fapta ramane in cazierul judiciar si le va afecta tot drumul in viata! Adica nu vor putea urma anumite scoli, va trebui sa raspunda la intrebari stanjenitoare si sa suporte priviri ciudate la interviurile de angajare si, mai tarziu daca e cazul, vor fi exclusi de la ocuparea unor functii de conducere. Pe scurt, nu se merita sa faca asa ceva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fac inchisoare de la 3 ani in sus. Niste baieti de la mine din cartier au facut chestia asta si au ajuns la inchisoare.

| PanaceuUniversal a răspuns:

Se numeste viol in grup si va paste inchisoarea happy
Astfel, pentru viol în grup de 3 sau mai multe persoane pedeapsa va fi cuprinsă între 3 şi 12 ani.

| PearMyPie a răspuns:

Puscarie. Multi ani de puscarie.