| ionut7 a întrebat:

Ce pot pati niste baieti care fac un gang bang dintr-o fata, daca ea depune plangere la politie?

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta. Ti s-a raspuns legal. Ce mai vrei? Asta-i spam.

| ionut7 explică (pentru Salontanul):

Vreau mai multe pareri.

| mihai69 a răspuns:

Pentru viol în grup se dau și circumstanțe agravante și se merge pe maximumul de pedeapsă, fără posibilitatea eliberării condiționate. Posibil să fie găsiți vinovați și de lipsire de libertate.
Iar „înăuntru", de obicei, au parte de un tratament cu totul „deosebit" din partea „colegilor". Și pe bună dreptate.
===
În drept:
ART. 197 n. C.P.:
Violul
Actul sexual, de orice natură, cu o persoană de sex diferit sau de acelaşi sex, prin constrângerea acesteia sau profitând de imposibilitatea ei de a se apăra ori de a-şi exprima voinţa, se pedepseşte cu închisoare de la 3 la 10 ani şi interzicerea unor drepturi.
Pedeapsa este închisoarea de la 5 la 18 ani şi interzicerea unor drepturi, dacă:
a) fapta a fost săvârşită de două sau mai multe persoane împreună;
b) victima se află în îngrijirea, ocrotirea, educarea, paza sau în tratamentul făptuitorului;
b^1) victima este membru al familiei;
c) s-a cauzat victimei o vătămare gravă a integrităţii corporale sau a
sănătăţii.
Pedeapsa este închisoarea de la 10 la 25 de ani şi interzicerea unor drepturi, dacă victima nu a împlinit vârsta de 15 ani, iar dacă fapta a avut ca urmare moartea sau sinuciderea victimei, pedeapsa este închisoarea de la 15 la 25 de ani şi interzicerea unor drepturi.
Acţiunea penală pentru fapta prevăzută în alin. 1 se pune în mişcare la plângerea prealabilă a persoanei vătămate.
===
Așadar, putem vorbi de 18 ani de temniță... Petrecere frumoasă dragilor!

| Wøodenpints a răspuns:

Păi cum a ajuns fata aia între niște băieți? Dacă de bună voie și a acceptat tot ce i s-a propus, poate să depună plângere și la armată. Nu pățește nimeni nimic și toți îi vor spune că-i o curvă ipocrită care vrea să profite de asta.
Dacă a ajuns cu mâna la gură și niște alcool la bord, atunci mare grijă când vă aplecați.

| danutzu96 a răspuns:

O patesc rau... Asta daca nu ma insel intra la viol si daca au peste 18 ani la bulau daca nu la corectie.

| drogh a răspuns:

Intră la răcoare.

Răspuns utilizator avertizat
| Zeiss a răspuns:

Ajung la Popa Şapcă.