| BS_5938 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă comand bere acasă de la o pizzerie împreună cu pizza şi am 16 ani? Pe pagina lor de internet scrie că livrează bere la domiciliu

Răspuns Câştigător
| brandiburu a răspuns:

Teoretic nu ar trebui sa iti livreze daca n-ai 18 ani. Practic o sa iti dea si daca ai 12. E de ajuns sa spui ca "e pentru tata".

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa primesti berea. Numai bine!

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Normal ca iti dadeau berile, este interesul lor! Ii doare pe ei undeva ca esti minor...vanzare sa fie! Daca le mai ramane si ciubuc, cu atat mai minunat! Sa fim seriosi...asta este o lege care nu e absolut deloc respectata in Romania!

| Conjur a răspuns:

Salut.

Şi de unde să ştie ei că cel care a comandat berea are doar 16 ani? Crezi că faptul că te vede la uşă atunci când le dai banii, are vreo relevanţă?
Văd că întrebarea este pusă pe data de 25 iulie, sunt sigură că ţi-ai primit berea, ba chiar ai şi băut-o! Să-ţi fie de bine!

Succes.

| EuAli a răspuns:

La cum e Roania asta de cacata-n cur, sigur (cred) ca ti-o da.depinde si pe Pizzarie big grin ca in Romania,toti vor bani,si atunci ti-o da,daca spui ca o comanzi pentru taicatu, dar poate nu ti-o da big grin ca e pizzarie cunoscuta, nu orice jerpelitura de restaurant din oras.Inceraca se vezi ce se intampla, si daca ti-o da, tot ce pot sa-ti urez este imbatare fericita big grin

| EuAli a răspuns:

Betie fericita big grin

| andreispeed77 a răspuns:

Pai nu ai 18 ani deci esti minor si nu ti-o da chiar daca le platesti sau poate ca sa faca bani ti-o da! incarca

| BS_5938 explică:

Okay,deci am făcut-o big grin Am comandat o pizza, o cola şi 2 beri big grinD Acum urmează să mi-o livreze şi după ce preiau comanda vă voi scrie ce a ieşitwinking

| BS_5938 explică:

Ieiii, mi-o dat berile laughing))