Întrebare recomandată | Prohesor a întrebat:

Ce se întâmplă dacă jignești pe cineva pe Facebook?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Persoana respectiva te poate da in judecata, pe cale civila, pentru afectarea dreptului la demnitate, bineinteles daca te identifica iar Facebook sa-ti suspende sau sa-ti stearga contul.

| ReddY25 a răspuns:

Iei report

| LisaJulie a răspuns:

Posibil sa fi raportat

| jaqtoo a răspuns:

Ți se poate șterge contul, se poate ajunge și la judecată, acum depinde cât de gravă este situația.

| alexm2004 a răspuns:

Persoana jignită poate alege să te blocheze sau să raporteze comportamentul tău către Facebook. De asemenea, dacă jignirea ta încalcă legile locale, poți fi supus unor consecințe legale în funcție de gravitatea situației.

| borhod2 a răspuns:

Se supara si te injura si el rolf.