| MihaiDon79 a întrebat:

Ce se intampla daca nu am platit impozitul pe cladire timp de 4 ani? Doar astazi m-au anuntat niste domni de la primarie cum ca sunt restant. Daca s-ar putea reduce din suma(420 lei) si cum?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se intampla ca va trebui sa-l platesti, daca nu-l vei plati poti fi executat silit. Nu se poate reduce suma. Daca plateai pana la 15 martie a fiecarui an puteai beneficia de o reducere de 10%.
Acum platesti mai mult, la suma impozitului s-au adaugat si majorari de intarziere.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Plătești penalitățile aferente.
Pa, pa.

| darrio2007 a răspuns:

Nu se poate reduce.O puteai plati la timp.In fiecare an si aveai o mica reducere.Plateste ca altfel vei avea probleme cand vei vrea sa faci un credit, imprumut etc.