| MihaiDon79 a întrebat:

La ce metoda pot sa apelez daca nu am platit impozitul pe casa timp de 4 ani? Astazi au venit niste domni de la primarie si mi-au spus ca trebuie platit. Daca se poate plati mai putin decat suma actuala(420 lei)FUNDA URGENT

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Cu domnul de la primarie trebuia vorbit.
ai amanat foarte mult, 420 in 4 ani inseamna sub 10 lei/luna de pus deoparte, nu era mult deloc.
Daca ai o sursa de venit poti face un credit bancar, e suma mica si se accepta imediat.
Alta varianta ar fi un imprumut de la prieteni sua familie.
Plateste macar partial sa arati buna-credinta.
Bafta

| MihaiDon79 explică (pentru CataC):

Si daca momentan nu am de unde sa platesc in cat timp pot plati?

| Răzvan_Floryn_1992 a răspuns (pentru CataC):

A

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

420 e o suma rezonabila. fa rost de ei si plateste i odata si invata te minte sa nu mai faci datorii

| viotedy a răspuns:

Cere detalii la primarie

| AgathaRo a răspuns:

Sa nu te execute silit, vorba colegiilor mai de sus. Plateste macar partial 100 lei sa arati buna-credinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu acordul celor de la primarie, poti plati si esalonat.Te sfatuiesc sa o faci cat mai repede, altfel, apropiindu-te de 5 ani, risti executarea silita sau mai rau.Numai bine.

| Răzvan_Floryn_1992 a răspuns:

am si eu o intrebare de ce trebuie platit impozitul pe casa care eu me-am cumparata cu banii mei me-am facut-o cu banii mei pentru ce *** trebuie dat impozitul pe casa mea ce benefici am eu?