| MrBobinator a întrebat:

Ce se intampla daca nu ma duc sa ridic coletul de la eazybox? Pot fi dat in judecata?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti pot cere sa platesti transportul dar nu cred ca te vor da in judecata pentru o suma mica.
P.S. Se scrie easybox.

| MrBobinator explică (pentru Ioandelasal):

Daca transportul e 15 lei v-a trebui sa platesc 30? ( dus - intors )

| Ioandelasal a răspuns (pentru MrBobinator):

Da, se poate sa-ti ceara sa platesti tot transportul.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a fi preluat coletul din easybox, intai trebuie sa fie platit dintr-un cont bancar.
Daca coletul nu se ridica in termenul stabilit la easybox, atunci coletul va fi returnat, iar contravaloarea lui va fi virat inapoi in contul platitor (mai putin cheltuielile de transport).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa te dea in judecată? Hahaha. Se face retur automat și atât. Posibil să îți retina taxa de transport daca e plătită deja.

Răspuns utilizator avertizat
| NuCitescNotificari a răspuns:

Vei fi dat... cu capu de pereti!