| mykymarius a întrebat:

Ce se intampla daca nu-mi platesc amenda? Nu am nimic pe numele meu si sunt minor...este o amenda contraventionala

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti minor si nu platesti amenda, o sa o plateasca parintii tai care o vor primii la inceput de an in decizia de impunere anuala a impozitului pe propietate, masina samd. Daca esti major si nu ai nimic pe numele tau nu au ce sa iti faca, daca nu ai nimic nici macar card bancar de debit si apoi se prescrie dupa 3-5ani. Fiscul e smecher rau, dar pana la un punct.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa incerce executarea silita a parintilor, acestia sunt raspunzatori de faptele copiilor minori. Numai bine!

| deea221 a răspuns:

Nimichee hee)
in cel mai rau caz te scoate la munca pe strada...dar nu sa ajuns acolo niciodatalaughing.zic din experienta.amenzi de vreo 600 lei neplatite de vreo 3 ani...si nu am patit nimichappy