| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca nu platesc amenda la biblioteca? Am restituit cartile, dar nu am avut chef sa platesc amenda. Se mareste pe zi ce trece pana o platesc sau ramane aceeasi?

4 răspunsuri:
| bula2014 a răspuns:

Pai daca nu o platesti probabil nici nu or sa iti mai dea alte carti sa citesti biblioteca privata de stat ai incheiat n contract?

| claudiamatei205 a răspuns (pentru bula2014):

E biblioteca de stat, nu stiam ca exista si private. Deci, dupa tine, nu creste amenda, doar nu o sa imi mai imprumute carti?

| C8 a răspuns (pentru bula2014):

Chiar si la cele de stat, tot semnezi o hartie (practic, un contract) ca sa-ti dea legitimatie de acces. Singura situatie speciala ar fi la cele scolare (cand elevul e minor), iar acolo cred ca e stabilita modalitatea de rezolvare a situatiilor de acest gen prin regulamentul intern de functionare al institutiei scolare...

| vip425 a răspuns:

Creste pana o achiti.