Întrebare recomandată | emoboy a întrebat:

Ce se poate intampla daca nu platesc abonamentul la modem? Funda(intreb pentru ca mi-au marit plata)

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Dupa intrerupere si somatie, vei fi dat in judecata.Plata s-a marit pentru ca e in functie de valuta specificata in abonament. dupa 3 luni de la somatie, firma v-a desemna un avocat sa o reprezinte contra ta. Apoi, prin sentinta judecatoreasca ti se v-or bloca drepturile banesti, iar pentru deblocarea lor v-a trebui sa achiti valoarea abonamentului, avocatul firmei si cheltuielile de judecata.Fiind vorba de o suma mica, demersurile pot dura si 2 ani, dar finalul te va,, izbi,, ca un traznet.

2 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Vezi in contract clauzele. Ti-l taie, eventaul platesti diverse penalitati.
Bafta

| BlackNinja a răspuns:

Nu iti va mai merge netul.