| SingleForOne a întrebat:

Ce se poate intampla daca un broker este regularizat intr-o alta tara, dar nu este regularizat in Romania? Nu gasesc informatii relevante pentru aceasta idee, exacta.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate da un raspuns exact la intrebarea ta, la modul cum este pusa.
Pot fi mai multe ipoteze, in functie de cetatenie, sediul social al brokerului, unde a obtinut veniturile, existenta acordului privind prevenirea dublei impuneri, etc.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde. Cu unele tari avem acord asupra dublei impuneri si nu se intampla nimic. Cu altele nu avem.