| SingleForOne a întrebat:

Merita crescuti copacii tuia, cel putin unul?

Se poate mentine in ghiveci pentru o perioada lunga sau chiar totdeauna, fara sa-l plantez in pamant?

Aceleasi intrebari am si despre brad.
La ce sa ma astept atat pentru tuia, cat si pentru brad?
Nu gasesc informatii relevante in acest sens.

9 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Dada tu poți ține si muta un brad după 5 ani in ghiveci, ești tarehee hee

| SingleForOne explică (pentru Catrice):

Din ghiveci, in pamant...

| Catrice a răspuns (pentru SingleForOne):

[Se poate mentine in ghiveci pentru o perioada lunga, sau chiar totdeauna, fara sa-l plantez in pamant? Aceleasi intrebari am si despre brad.] thinking

| SingleForOne explică (pentru Catrice):

Sunt curios de posibilitati, si sa invat ceva, daca n-ai observat...

| Catrice a răspuns (pentru SingleForOne):

Tocmai ce ziceam, nu poți tine un brad mult timp in ghiveci. Mergi in pădure si vezi cum arată brazii.
Tuia ii mai poți tăia ca sa rămână mici.

| Alverto a răspuns:

Eu am Tuia
Am și în ghiveci și în pământ
Trebuie doar sa ii uzi din când în când
Eu ii ud odată la 4-7 zile
Se mențin chiar mai mult de un an, doar daca ai grija de ei și lași natura să își facă treabă fara sa intervii prea mult
Despre brazi nu am, așa că nu am cum sa te ajut

| SingleForOne explică (pentru Alverto):

Cati ani si inaltime au fiecare? Cel din ghiveci il pui in pamant la un moment dat?

| Alverto a răspuns (pentru SingleForOne):

Nu știu câți ani, eu ii am de 1-3 ani

Nu, sa zicem că iei 4, pui 2 in pământ, 2 in ghiveci
Sau poți să ii pui din ghiveci in pământ doar daca vrei

| Pati2500c a răspuns:

Noi am plantat tuia acum 3 ani daca nu ma insel. S au facut cat gardul de inalti, chiar merita. Sunt si frumosi si se ingrijesc si simplu, niciunul nu s-a uscat. I am plantat in mai tin minte