| alexeanca a întrebat:

Ce simtiti azi de 1 Decembrie? Sunteti mandri ca sunteti romani? Avem motive de a sarbatori aceasta zi?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intamplator eu am doua motive de sarbatoare astazi, atat Ziua Nationala, cat si ziua mea de nastere. Fiind roman bineinteles ca ma mandresc cu aceasta si am destule motive pentru aceasta, aici m-am nascut si m-am realizat pe plan personal si profesional. De asemenea ma mandresc cu oamenii mari dati de Romania lumii, nu o sa nominalizez pentru a nu neindreptati pe cineva, dar au fost destui, din multe domenii si mai sunt. Vivat, crescat, floreat Romania! Numai bine!

12 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Sper să nu se considere spam dar decât să scriu din nou un roman şi aici, îţi dau doar link-ul. Răspunsul meu este aici: http://vilo13.blogspot.com/2010/12/92-aniversare-gafaind.html

Abh
| Abh a răspuns:

Nu stiu cat sunt de mandra ca sunt romanca, stiu insa ca ma ingrijorez serios pentru viitorul nostru si al acestei tari.

| tyana a răspuns:

La multi ani tuturor romanilor! Pentru mine azi nu e motiv de sarbatoare si n-am mers sa vad defilarea din centrul orasului pentru ca am un sentiment de rusine fata de soldatii care defileaza in ploaie.Sunt convinsa ca in inimilor lor numai patriotism nu exista cand actuala putere le-a calcat drepturile in picioare si spala pe jos cu ei asa cum fac de altfel cu majoritatea romanilor, fie ei bugetari sau nu.Sa le fie rusine guvernantilor actuali, azi de ziua romanilor!

| cristianorudi7 a răspuns:

Imi bag pl in Romania, simt o pla aia simt, asta e tara in care sa te simti mandru, sa te kaki pe ea de tara

| pauladrian a răspuns:

Nu simt nimic. N-am motive sa sarbatoresc aceasta zi, nu sunt patriot...sunt indiferent.

| xlmpq a răspuns:

Mi indiferenta ziua asta laughing

| Iustina17 a răspuns:

Da sunt mandra ca sunt Romanca ...si am motive sa sarbatoresc aceasta azi big grinwinking

| LorDLeoN a răspuns:

Mie nu-mi pasa de ziua romaniei mie ca e 1. Ziua mea si 2. Fara sc atata im pasastraight face

| Dan_6508 a răspuns:

Ziua de astazi e foarte importanta deoarece NU facem SCOALA; x rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La multi ani mamei mele, lui ioandelasal, lui lordleon, tuturor care sunt nascuti de 1 decembrie, tuturor care sarbatoresc sau nu azi 1 Decembrie;-D
1 Decembrie 2010! La multi ani Romania! La multi ani romanilor de pe planeta Pamant! Romania este mult mai mult decat o tara de 2 bani, nu totul se cantareste cu "bani", Romania noastra suntem NOI, Romania este intinderea campiilor, relieful, cursul apelor, copiii si adultii, strabunii si urmasii nostri! 1 Decembrie 1918 - capitala Romaniei : Alba-Iulia! Azi e capitala de suflet a tuturor romanilor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sarbatoarea zilei nationale, e sarbatorita de toti, cu fast, in liniste, sau natural, indiferent ca esti patriot sau nu esti, AZI esti si TU sarbatorit. Asta e realitatea.