| bobocandrei a întrebat:

Ce trebuie facut, ca toti oamenii care candideaza la un post de conducere (primar, presedinte) sa fie oameni apti pentru asa ceva? Ce trebuie sa faca populatia ca sa poata spune "da, intr-adevar x oameni bun, greu de ales"

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O cultura politica la nivel de mase (o utopie, asadar). Marea masa de votanti consecventi sunt persoane din mediul rural. Sa-mi explice si mie cineva: pe hot news.ro procentul lui Geoana era 3%. Foarte departe de sondajele "clasice". Presupunand ca cei care au acces la internet sunt persoane cu un statut economico-social si intelectual mai ridicat, iata concluzia: marea masa de votanti face parte din alta categorie, deci acolo ar trebui facuta informarea. Dilema: o punga cu un ceas cu sigla de partid+2 mici si 3 sarmale sau un vot gandit pentru perspectiva?

4 răspunsuri:
ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Nu cred ca li se cere in prezent nici macar un control medical, de rutina. Prin urmare, cum nu vii tu Tepes, Doamne?

daniela
| daniela a răspuns:

Stiu eu. cred ca e fosrte greu sa poti sa faci asa ceva pentru ca in mare masura cine candideaza la asemena functii are in spate un partid (rar se intampla sa fie independent) si degeaba omul ebun daca se supune partidului.

| claudya a răspuns:

Nu-i usor sa-i educi pe toti ca sa fie perfecti... politica e cam ciudata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca cei care-i testeaza psihologic si profesional fac parte din gasca lor, or sa treaca orice examen. Asa ca sintem blestemati. "Ai dracu cu melcii lor".