| celdeaici a întrebat:

Ce vehicule se pot conduce fara permis? si de la ce varsta?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti conduce fara permis si de la nici o varsta nici un vehicul cu motor, doar tricicleta si bicicleta, ultima de la 14 ani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bibicleta

| oprescudorin11 a răspuns:

Cel mai adecvat vehicul Smart si cu motir (electric) ar fi hoverboardul! Nu stiu daca este asimilat cu bicicleta sau altele!
Nu stiu nici legislatia mondiala, daca s-a pronuntat. pentru un tanar sau un om in varsta care sa poata manipula acest vehicul, mi se pare de Viitor!
In America e plin de astea.
Cred a merge la orice varsta responsabila si iresponsabila (inca).