| anonim_4396 a întrebat:

Ce ziceti? Drepturile animalelor sunt respectate de oameni?

13 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

In Romania nu sunt respectate nici drepturile oamenilor...
ce sa mai zici de animale...

| PinkPanther a răspuns:

Nu, mai ales la noi

| Eduard a răspuns:

Ce drepturile tale sunt respectate? Sa fim seriosi...

| LeMad a răspuns:

In aceiasi masura in care si animalele respecta dreptul la integritate corporala a oamenilor!
Iubesc animalele atata timp cat nu reprezinta o amenintare pentru mine si familia mea!
Daca iubiti animalele, mergeti si adoptati un animal!
A iubi animalele, asa dupa margine, nu merge: Ori te implici, ori stai acasa!
Multi oameni au fost muscati de caini, unii au si murit si nu am imi vazut oameni in strada, dar cum se vb de eutanasiere, repede se umple piata de asa zisi iubitori de animale!
Acest subiect cu drepturile animalelor este o sursa de incasat bani de la stat si de la UE pentru sterilizare, marcare, adaposturi, dar in special prindere: cred ca un caine este prins de cca 4-5 ori pe saptamana, fapt ce implica bani incasati!
Nu va mai lasati manipulati!
Eu tin la viata mea, iar daca un caine va incerca sa ma muste, ei voi incerca sa il omor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si cu ce sa ma hranesc mai? dar cu ce sa ma imbrac? sa ma incalt? ca si opincile erau din soric de porc.si ca mancare ma, cea mai buna leguma-i porcul la romani.si nu numai.si ce e rau ma sa facem ca strabunii nostri? am prins iepurele,l-am dezbracat de blanita lui,sa-mi fac manusi, si pe el sa nu inghete de frig l-am pus la frigare cracanat pe gratar, ba l-am si innobilat un pic cu vin rosu.ce rau i-am facut?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

LeMad, sigur, cainii au muscat oameni si chiar i-au omorat uneori, da. Da' ia gandeste-te ma cati caini au omorat oamenii si in ce mod. Omul e o fiinta rea si nu poate simti iubirea adevarata. E si un citat parca, nu mai stiu al cui: " Omul nu isi va gasi linistea pana nu isi va extinde compasiunea fata de toate speciile de animale"

| PinkDea a răspuns:

NU sunt RESPECTATE
Daca ar fi respectate nu ar fi atatea animale pe cale de disparitie

| D3eaa a răspuns:

In nici un cazhee hee

nu sunt respectate alte reguli dar ale animalelor pe care unele specimene de oameni nu i suporta si ii tortureaza.Ia gadeste'te cum ar fi lumea daca toata lumea ar respecta legicle.''nici nu vreau sa ma gandesclaughing

| GeannyXdt a răspuns:

Din pacate nu. Unii oameni sunt cruzi cu animalele...Saracele de ele.Mai bine zis saracii de ei ca sunt distrusi de atata rautate.

| kitty4you a răspuns:

In nici un caz...din pacate

| qpVVicky a răspuns:

Pai, unii oameni respecta drepturile animalelor, dar majoritatea nu. (parerea mea)

| eutucienoarepoate a răspuns:

Nu mereu