| MoRtY a întrebat:

Hey. >buna!: ce parere aveti despre lucrul acesta. Daca pentru noi oameni exista drepturile animalelor(adica noi nu le muscam). pentru ei de ce nu exista drepturile oamenilor?(chiar trebuie sa ne muste in halul asta)
dau funda pentru cea mai amuzanta >explicatie!:

Răspuns Câştigător
| leonardo a răspuns:

Situatia e in felul urmator: deoarece am studiat adanc problema, se pare ca la ultimul consiliu cainesc (de mare proportii, luati aminte) tinut la Dusseldorf in 2003, s-a luat decizia ca noi, oamenii, suntem de fapt niste... javre!
Stiu, socant! Astfel, nu se mai aplica dreptul omului pentru ca e o relatie caine-caine si nu caine-om.
Sper sa te ajute in viitor aceasta explicatie. Desi...