| malasorte a întrebat:

Ce ziceti se duce romania mai jos

30 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Avand in vedere ca noul buget se bazeaza pe o crestere economica sub 2% dar pe venituri la buget mai mari cu 18% decat cele din 2009, cred ca raspunsul corect il poate deduce oricine.

regis
| regis a răspuns:

@april - as avea si eu cateva contra-intrebari. Dar ma limitez sa dau un raspuns simplu la intrebarile tale, la care nu e nevoie sa ne intrebam parintii sau bunicii: in 2008.

| Arthur a răspuns:

Dupa ploaie vine si cer senin, romanii au supravietuit in conditii mult mai grele (razboaie, foamete, cutremure, inundatii...etc ) Cred in steaua Romaniei, cred in majoritatea romanilor, nu vom fi toti milionari dar va fi bine.

| Bacemi a răspuns:

Romania e in cadere libera pentru ca tineretul nu este promovat asa cum trebuie. Urmarim mentatilati vechi care nu mai pot avea succesul din trecut. Nu vrem sa preluam conceptiile moderne si preferam sa ramanem cu traditionalul : '' Las-o ba ca merge-asa '' : http://www.youtube.com/watch?v=GNFZUtNyY0c

mira
| mira a răspuns:

In mod sigur.

| AvalohAlyn a răspuns:

Speranta moarte ultima.

| remus a răspuns:

Romania nu se duce nicaeri, ramane pe coordonatele geografice cunoscute, ne ducem noi mai jos cu asemenea raspunsuri date de majoritatea tinerilor, debusolati si lipsiti de initiativa.

| remus a răspuns:

april, felicitari pentru postare, ai perfecta dreptate!

daniela
| daniela a răspuns:

Si inca cum

| anad a răspuns:

Nu mai are unde pe harta! Doamne fereste sa se scufunde in Dunare! Prefer sa ramana"tot pe loc, tot pe loc, sa rasara busuioc" prin grija lui Boc!

| cîrne a răspuns:

Mai sus, mai jos, mai sus, mai jos, dar tot in mocirla ramanem

| cretzufinish a răspuns:

Nu are variante sad

| cretzufinish a răspuns:

@Zamby...pentru ei oricum nu conteaza ca ei au miliarde, iar noi sa murim de foame. Majorit a ales asta. E trist dar adevarat sad La cati someri vor fi, nu vor mai avea bani nici de indemnizatii straight face

| cretzufinish a răspuns:

@april ai perfecta dreptate dar gandeste-te ca nu toti au parte de acele "beneficii" mentionate de tine si faptul ca nu mai avem siguranta locului de munca, tinerii nu au oportunitati prea mari dupa terminarea studiilor si faptul ca vor exista tot mai multi someri pe piata muncii ne da de gandit, sau ar trebui.winking

| alecs871 a răspuns:

Sa se duca mai jos? Normal ca nu happy
Nu mai are unde.

| VladyCristian a răspuns:

Se duce in jos ca o piatra aruncata intr-o apa adanca... straight face Asta e! Trebuie sa zambim... maine sigur va fi mai rau. happy

| metonst54 a răspuns:

Ca o caramida aruncata de la inaltime

| razadeluna a răspuns:

Sper ca nu!

| Marii a răspuns:

@AlanTigergerid: pentru Romania, speranta a murit deja, cand a iesit iar Basescu presedinte. happy

| TeoIonela a răspuns:

Logic, alta optiune n-are cu Basescu la puterecryingauzi ma frate, sa zica Basescu sa nu se mai dea salarii la oameni pe o perioada de timpsadunde traim fratilor? cred ca la Polul Nord ar fi mai binelaughing

| razispeed a răspuns:

Pai eu credeam ca suntem in josul josului, unde mai jos de atat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sus, hai sus, hai sus,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deja e in mocirla. Mai jos de atit inseamna sa o ia ploaia si sa se duca pe canal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E timpul sa se ridice.
Haideti sa ridicam Romania.
Sa cladim mai mult pozitiv, mai multa speranta, lumina.
Sa punem bete in roate negativistilor.
Mai lasati-o moale cu intrebari de aceasta natura.
In concluzie fiti mai naturali.
Gata cu prejudecatile si cu complexele.
Romania se scrie cu litera R mare de tipar!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Cu toată viteza înainte!
Pa, pa.

| Gabry a răspuns:

Inainte sa vad intrebarea asta, nu credeam...

| Manele Man a răspuns:

O sa disparem de pe fata pamantului

| colin a răspuns:

Mai jos de ce? Nimeni nu vine sa,, puna in traista". Daca nu se iau lucrurile in serios si fiecare sa-si vada de felia lui, iar munca sa fie munca o sa fie tot mai rau. Locuiesc in Germania si se simte puternic criza, insa nimeni NU se plinge. Fiecare lucreaza (chiar si pe bani mai putini)constienti ca daca nu lucreaza nu au bunastare.

| vandabil a răspuns:

Nu. Toata galagia cu "ne ducem in jos" ii va trage in jos pe cei care abandoneaza lupta cu viata. Vedeti-va de treaba, de idealuri, munciti cu capul mai mult decat cu spinarea si veti reusi.
Niciodata nu va trai toata Romania bine, nici nu mi-as dori asa ceva.

| alex_9278 a răspuns:

Se duce. Din ce in ce mai jos.