| wonderbra a întrebat:

Celor care lucreaza pe afara.Cum e viata acolo in aceste momente dificile pe plan mondial? Va ganditi la revenirea in tara? Daca ati lasat loc de buongiorno, hola, bon jour, good morning pe acolo ati putea lasa din nou tara pentru a lucra afara din nou?

5 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Eu sunt mult mai bine aici ca si in tara, si in nici un caz nu voi reveni in tara tinand cont ca mi-am intemeiat o familie aici. eu am trecut prin momente dificile financiar si sentimentral acum cativa ani si tot nu m-am intora in tara, acolo am pierdut legatura cu toti prietenii si cred ca nu m-as integra, dupa toate experientele traite aici.

| wonderbra explică:

Asta e bine ca ti-a marit salariul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff, mie pe timp de criza mi-a marit salarullaughing
E bine in afara... e mai naspa cand te apuca dorul de ai tai...in rest, toate bune si frumoasehappy

| luizza95 a răspuns:

Parintii mei lucreaza in Germania si eu m-am mutat aici de aproape 2 ani si acum pe criza nu as vrea sa mergem acasa(mai ales ca lea marit salariul) dar e exista zile in care vreau sa ma sui n avion si sa vin acasa de dorul celor dragi.

| gabriela_4448 a răspuns:

Este super aici, dar vii acasa si sa cheltui ce ai strans cu sudoare.in rest super.