| Domynyc a întrebat:

Salut vreau sa imi iau o masina de afara.cum e cu taxa de mediu, se mai merita sa iau de afara?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Timbrul de mediu este destul de mare, depinde de gradul de poluare (ce euro este), de emisiile poluante, de vechime si capacitatea cilindrica.
Cel mai bine este sa-ti cumperi una din Romania, care a fost inmatriculata in perioada 2007-2011 si la care nu s-a cerut restituirea taxei de inmatriculare.

| Domynyc explică (pentru Ioandelasal):

Asa am zis sie sa fac da nu gasesc. vreau un golf 4 tdi.cat ma costa?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Domynyc):

Este imposibil de spus fara sa cunosti elementele de care ti-am spus.
Uita-te pe calculatorul oficial de la ANAF si daca stii elementele necesare poti afla valorea timbrului de mediu. De asemenea trebuie sa mai adaugi o serie de cheltuieli: cu inspectia tehnica, asigurarea obligatorie, impozitul anual, numerele de inmatriculare, rovignieta.

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cel mai sigur e sa o iei adusa de afara, macar stii costurile si nu ai surprize. Pana afli daca s-a restituit sau nu taxa...

| onasis1961 a răspuns:

Uite aici calculatorul de taxa:
http://static.anaf.ro/......_2013.html