| Patricia_8331 a întrebat:

Chiar va veni sfarsitul lumii sau este o gluma? crying((((

35 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate

| NoChanceForUs a răspuns:

Basmele cu preotii care le stiu pe toate si iluminarea de la demiurg au trecut de la Inchizitie.Nu stiu de ce, la noi, rusi si greci au mai ramas porcariile astea indoctrinatoare.Mai 2013, furtuna solara[cauta pe net ce e aia, ca e destul de vorbit pe tema asta] va ajunge pe la noi, si nu ne va mai salva un shut down la serverele principale de la NASA ca pana acum. Furtuna solara este o explozie de radiatii de anumite unde[frecvente] care ne vor praji toate cipurile.Deci prin urmare masina de serviciu nu-ti va mai merge,pc-ul nici atat,telefon,televizor, etc, toate vor 'muri'.Si atunci sa vezi distractie cu foametea pe oameni cand mancarea de o ai pe masa o primesti tot din fabrici care nu vor mai functiona.Asta inseamna ca nu, nu mori in 2012, dar sa vedem ce-i cu 2013, fa-ti o bulina rosie pe luna mai in calendar.[era vorba de o chestie cu frecventa aia de 13 Hz si bla bla dar astia de la NASA iar au inceput sa nege. polii nu se pot schimba asa repede si tralala-in plus,e ilogic cum ai putea 'disparea' asa dintr-o data,sa fim seriosi, traiesti intr-o lume cu fizica in ea, astea sunt doar povesti.Parca mai demult ziceau de 2004 sau 2006 nici nu mai stiu. Oricum de-a lungul istoriei mereu s-au gasit oameni sa zica 'baaa, maine e sfarsitu lumii!'.]

| NoChanceForUs a răspuns:

Ah dar de ce nu cititi frate pe site-uri de oameni seriosi chiar cascati gura pe orice forum din Moldova sau mai stiu eu de unde? Cititi si voi articole de oameni care studiaza porcarioarele astea de zeci de ani generatie de generatie, nu un copil care a avut el imaginatie de un post 'funny'.

| Ronnix a răspuns:

Stai linistita... nimeni nu poate sti cu exactitate cand va veni sfarsitul lumii, insa un lucru e cert... nu-l vei apuca.
O zi buna! happy

| ταξιδιώτης a răspuns:

Chiar crezi in tampenii de genul asta? Inca din cele mai vechi timpuri ''supusilor'' trebuiau sa li se abata atentia de la adevaratele probleme. Uite in anii 80 era permanenta ''amenintare'' a bombelor nucleare urmata de "sfarsitul lumii" in 2000. .oh go on

| emy a răspuns:

Asta numai si numai Dumnezeu poate sa o stie.Numai bine!

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Nu mai au raiting astia la TV si cheama tot felul' de prosti sa prezica viitorul...nu ii crede!

| Maria123 a răspuns:

Deja a fost sfarsitul lumii de vreo 2 ori dupa spusele "expertilor" asa ca eu una nu mai cred si chiar daca ar veni sfarsitul lumii, n-are nimeni de unde sa stie cand.

| WalterWhite a răspuns:

Este o afirmatie care nu poate fi dovedita.

| Quicky a răspuns:

Teoretic vorbind "nu este o gluma" In univers se pot intampla in orice secunda explozii/gauri negre care pot afecta chiar si planeta noastra. Nimeni nu stie ce aduce ziua de maine. Nu trebuie sa intri in panica sunt doar "superstitii" nu este 100% precis *In viitorul apropiat e posibil sa intalnim fenomene ciudate* dar tu nu trebuie sa iti faci grijihappy

| midnight a răspuns:

Nimeni nu stieeeeeeee...frate,crezi ca sunt Dumnezeu ca sa pot sa-ti zic? fi atenta, o sa vina. asa ca o sa mori implicit si tu dar nu se stie cand. multumita?

| monikaaaaaaaaa a răspuns:

Nu se stiesmug

Multi spun ca da multi ca nuthinking

Asteptam si vedemlove struck

| iiGabytsa a răspuns:

Pf...ba...pe voi nu va mai duce tartacuta? o sa vezi in 2013 ce o sa razi de prostia tharolling on the floorlaughing

| Mary_3424 a răspuns:

Doamne feri sa nu crezi in prostiile alrea de la Dan Diaconescu poate a salvat el multa lume dar sa vie sfrsitul lumii? Bunul DUMNEZEU poate ad el cand doreste poate si acnd citesti mesajul acesta sa nu cumva sa crezi in acele prostii ca si eu pot pune pe net asa frumos : ''SFARSITUL LUMIII PE DATA DE 14. SI CHESTI DE ALEA INCA O DATA SA NU CREZII IN ASA VB PROSTIIIlaughing

| adilazar98 a răspuns:

Nu-ti fie teama! Sfarsitul Lumii va veni cand va vrea Dumnezeu! Funda?

| alexandraskizwx a răspuns:

Asa s-a spus si in 2000. Nu cred in asa ceva. Numai D-mnezeeu stiee. big grin

| Simona a răspuns:

Este o prostie!
Numai Bunul Dumnezeu stie ce se va intampla!

| thegreatgatsby a răspuns:

Candva tot va veni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur va veni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfarsitul lumi nu o sa vina.
este posibil ca in 2020(aproximativ) sa treaca un asteroid urias pe langa Terra care ar putea sa omoare lumea dar o sa treaca pe langa.
iar in 2210 o sa vine un fel de sfarsit.adica nu o sa mai avem resurse naturale si din astea.

| nonny50 a răspuns:

Si eu sunt speriat
...am citit si eu articolele referitoare la o aliniere de planete rară si mi-e putin frică,dar sa incercam sa infruntam adevarul... poate e,poate nu e, stiti bine ca Dumnezeu va coborî pe Pamânt cand va vi sfârsitul lumii si mai spun credinciosii si preotii ca sfarsitul lumii poate fi si maine, si noi sa nu stim.Noi credem ca daca suntem mai buni ultimii ăstia 3 ani,ne va mantui Dumnezeu, dar dacă vine maine si noi nu stim, n-avem ce facem.Tot ce putem face este sa traim fiecare clipă(chiar daca nu va veni sfarsitul lumii).

| Aℓida a răspuns:

Nu.
cei care eu interpretat cifrele au gresit.winking

| Iliutz a răspuns:

Cine tea spus asta ai vazut filmul ala.sa trailerul.Nu vine sfarsitul. numai domnul isus stie

| Dreamy a răspuns:

Asta numai si numai Dumnezeu poate sa o stie. Daca ne luam dupa prezicerile lor am fi morti deja.

Sindromul Nostradamus a venit in 2000, si uite-te acum! Traim, nu?

A revenit si in 2006, dar acelasi lucru, traim.

NU te lua dupa ce zic prostii, sfarsitul lumii nu poate fi prezis.

Toate cele bune,

Mikayla

| Diana06 a răspuns:

Este o glumaoh go on

au innebunit astia de la atata invatat si studiatrolling on the floor

| oneDisturbed a răspuns:

Vine 100% sigur, e pe drum, l'am sunat eu, cica ajunge pe 20.12. 2012.

| nousername4875 a răspuns:

Este o gluma cred, dar am o ruda care este preot si mi-a zis ca este o gluma, dar mi-a spus ca oamenii daca vor face panica in anul 2012 este o masinarie care apasa savantii o pornesc si toata lumea va disparea, asa mi-a spus preotul (ruda mea) eu il cred pentru ca este preot.

| nousername4875 a răspuns:

UIte ce limba se vorbeste : malagasy:
Banci: Sunt deschise de luni pana vineri, intre 8 - 11 a.m si 2 - 4 p.m.
Imbracaminte: Sunt recomandate hainele usoare de bumbac, dar trebuie sa aveti la indemana un pulover sau o jacheta pentru serile ce pot fi racoroase pe intinsul platou al Madagascarului.
Ora: GMT+3
Apa: Ca pretutindeni in Africa, se recomanda consumarea de apa imbuteliata. Nu inotati in lacuri, pentru ca puteti contracta bilharzia.
Limba: Limba nationala este malagasy, vorbita si inteleasa pretutindeni. Franceza este doua limba oficiala, vorbita mai ales in zonele de interes turistic.
Moneda: Moneda oficiala este francul malagas. Valuta trebuie declarata la intrarea in tara. Piata neagra este considerata periculoasa. Cartile de credit sunt acceptate numai la aeroport, in marile hoteluri, cateva agentii de turism si magazine de lux.
Clima: Estul este expus la vanturi puternice si cicloane in anotimpul cald. Pe platou clima este mediteraneeana, temperatura medie fiind 18.4°C. Sezonul ploios dureaza din decembrie pana in aprilie, mai scurt in sud unde clima este insorita si uscata, cu nopti reci. sau uite aici:
http://www.butterfly.ro/tara_38.html
te rog fundita :D?

| cyberwest a răspuns:

Sfarsitul timpului!