| GolopențaAdrian a întrebat:

Cine credeti ca va castiga alegerile prezidentiale din SUA de maine (Trump sau Biden)?

42 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Nu știu cine o să iasă, probabil că Joe Biden însă mie mi-e cam indiferent fiindca nu se va schimba nimic în relația strategică cu România.Trump e mai carismatic și cu priza la public,, Biden e cu globalismul, sper doar sa nu aibă de câștigat China de pe urma alegerilor din America fiindcă am auzit că dacă iese Biden asta se că întâmpla, nu vreau că China și Rusia sa devină marile puteri ale lumii iar U.S.A să scadă, de asta mai bine ar ieși Trump.America oricum e măreață, așa a fost mereu.

| Simpatic a răspuns:

Cumva se fac fraude si in sistemul american electronic de vot acum, si iar o sa zica o perioada ca rusii au fost de vina ca nu stiu cine si o sa dispara chestia aia dupa cateva zile din presa ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. e ca la noi cand fura astia tara asta cate 200-500 de milioane de euro deodata, se face tam-tam sunt chemati la DNA si nu se rezolva nimic apoi, iar daca nu ai pile si ai furat si tu din gestiune 10.000 de lei faci puscarie ca si cum ai fi ultimul criminal notoriu.
Este posibil sa iasa iarasi Trump desi eu as vrea sa iasa subiectiv Biden, asta pentru ca Trump nu mi se pare chiar intreg la minte, dar e parerea mea strict. Are gesturi si declaratii care nu sunt demne de cel mai puternic presedinte din lume.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu nu cred, eu mă rog la Comandantul Galaxiei pentru Trump.
Ca la noi la alegeri, aleg răul cel mai mic.
Pariez 1 RON.

| GolopențaAdrian explică (pentru sadrian46):

Si eu pe Trump il vad raul cel mai mic

| Drimmero a răspuns:

Trump

| Wr3nch a răspuns:

Trump. La cat de prosti is americanii, nu e surpriza.

| suntserios a răspuns (pentru Wr3nch):

Cam asa, dar vezi ca il superi de domnul GolopențaAdrian care doreste ca cea mai puternica natie sa fie condusa in continuare de un bufon doar pentru ca lui nu ii plac gay si a auzit ca Biden nu ar avea nimic impotriva lor.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Biden mai e si bisericos din ce aud. E de preferat un bufon curvar unui bufon cu crucea-n mina in fruntea US...

| GolopențaAdrian explică (pentru suntserios):

Chiar daca nu as fi de acord cu Biden el conduce in mai multe sondaje

| GolopențaAdrian explică (pentru GabiDumitrescu):

Eu cred ca Trump e mai bisericos decat Biden si mai credincios

| GolopențaAdrian explică (pentru Wr3nch):

Nu e o prostie ei voteaza pe cine considera mai bun si eu pe Trump il vad mai bun decat Biden

| Wr3nch a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Trump e un bufon care ar trebui trimis in judecata pentru scheme financiare, dar e popular pentru ca e stereotipul americanului ''de success''.

| GolopențaAdrian explică (pentru Wr3nch):

Adica ca e un om de succes?

| Wr3nch a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

E pentru ca face scheme de baiat destept ca romanii, nu pentru ar fi muncit cu adevarat:))
Daca fostul tau avocat de arunca la lei, e clar ca ceva nu faci bine:))
https://www.businessinsider.com/......ory-2020-9

| GolopențaAdrian explică (pentru Wr3nch):

Da aici te referi la averea lui

| 1231242 a răspuns (pentru suntserios):

Trump este bun la economie, nu o spun eu si altii acreditati,.

| suntserios a răspuns (pentru 1231242):

Lool, de aia a bagat 6 afaceri colosale lasate mostenire de taica su in faliment?

| Dismally a răspuns:

Greu de spus, sunt cam la egalitate, dar cred ca Biden va castiga.

| GolopențaAdrian explică (pentru Dismally):

Nu e chiar asa de egal

| PainTech a răspuns:

Profesorul Allan Lichtman a dezvoltat o lista cu criterii pentru prezicerea viitorului presedinte.
Din 1984 a prezis cu perfectiune presedintele urmator.

Acum el a zis ca Biden o sa iasa presedinte.
Si tin sa ii dau dreptate. Lumea s-a cam saturat pe Trump si de tampeniile pe care le spune. Acum nici Biden nu e un candidat prea stralucit...
=================
Acum, indiferent de cine iese un lcuru e sigur : presedintele care urmeaza o sa fie cel mai detestat presedinte din istoria SUA.

| GolopențaAdrian explică (pentru PainTech):

De ce va fi cel mai detestat? Din cauza pandemiei?

| GolopențaAdrian explică (pentru PainTech):

Da am vazut si eu cred ca aceasta declaratie

| PainTech a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Tara e impartita in 2, indiferent de rezultat o sa iasa scandal.

| GolopențaAdrian explică (pentru PainTech):

Pai sa stii ca e cam jumi juma posibil sa fie revolte

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Americanii sunt prosti deci prin urmare o saiasa in continuare Trump pentru ca ala e regele prostiei.

| Legion7X a răspuns:

Trump pentru că are oamenii lui si conducerea lui.

| GolopențaAdrian explică (pentru Legion7X):

Si ce e cu asta si la noi e PNL cu oamenii lor aia nu inseamna ca au sa si castige alegerile parlamentare

| Legion7X a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Păi este Pe Nicușor Dan, cine crezi la pus? Evident puterea de influență PNL. Sunt trase multe sfori la americani,

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Si ce, ai vrea sa cistige pesedeii? Poate are romanul mintea de pe urma si voteaza usr+ intr-un final...

| TheGentleman a răspuns:

Cred că o să iasă Trump, pentru că Biden este cum era Dăncila noastră, iar dacă face echipă cu extremistii socialiști Sanders și Ocasio-Cortez va fi haos social, politic și economic. Iar marii oameni de afaceri nu sunt dispuși să-și piardă anii de muncă. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trump...pentru că în cele mai multe cazuri oamenii fug de schimbare, le este frică de ea. straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am observat ca oamenii au tendinta sa voteze candidatul care a mai fost presedinte si inainte, asa ca nu m-ar mira sa castige Trump din nou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biden

| DanielD112 a răspuns:

Trump

| TheRapperOfficial a răspuns:

Trump cel mai probabil