| LanguageMaster a întrebat:

Cine credeți că va câștiga alegerile prezidențiale?

15 răspunsuri:
| Alexandrionelu a răspuns:

Oricine, numai nu bufnița roșie. Romanii s-au saturat de ipocrizia lor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iohannis, deci urmează încă 5 ani proști

| Clytia a răspuns:

Tot actualul președinte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ramona Ioana Bruynseels

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indiferent, presedintele Romaniei nu are nicio putere in chestiuni interne, iar noi n-avem politica externa deci e total irelevant.

| anonima188888 a răspuns:

Cred ca Iohannis, după câte au zis niște sondaje. Dar are șanse și ăla de la USR Barna.

| Furnicuta000 a răspuns:

Bogdan Stoenovici are toate sansele sa castige. Era si timpul sa se retraga de la telenovele.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonima188888):

O sa fie strins turul doi Barna vs KWI. Am votat KWI data trecuta, dar nu mai vede votul meu nici daca ajunge cu Firea in turul doi - cu conditia ca Firea sa candideze independenta. Mai bine imi maninc mina decat sa stampilez pe ciuma rosie.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Furnicuta000):

Loool

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Tantica aia care crede ca Rusia e in NATO?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Avand in vedere ca Iohannis are in sondaje cam 20% peste orice candidat nu cred ca e urma de indoiala.

| Bizon95 a răspuns:

SPER ca Iohannis
nu mi se pare cinestiece individul, chiar il suspectez serios ca ar fi omul "lor" (zice ca o sa faca cum trebuie, apoi la sfarsit ca "nu se poate" ca "nu il lasa legea"... pai atunci de ce ai mai dat sperante desarte?!?)

insa, TOTUSI, Iohannis e raul cel mai mic din tara asta

daca ajunge presedinte NENOROCIREA AIA DE DANCILA, emigrez in Vietnam, sau oriunde, ca e mai bine decat aici!

| Furnicuta000 a răspuns (pentru suntserios):

Scuza-ma, i-am gresit numele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Dar Cătălin Berenghi sau tovărașul Crăciunoiu?

| AC4S4 a răspuns:

Sondajele arată că Iohannis câștigă. După cum zicea și Paleologu, procentele lui Iohannis sunt mari pentru că încă nu au început dezbaterile, momentan se strâng doar semnături. Mai vedem cu o lună înainte de alegeri cât are.
Sunt mulți care nu l-ar mai vota. Însă în turul doi tot trebuie să aleagă pe cineva, iar Iohannis ar fi mai puțin toxic decât Barna, Dăncilă sau Diaconu.