| anonim_4396 a întrebat:

Cine poate sa ii traga la raspundere pe primarii nostri care fac nereguli, care uita ce promit in campanie? Eu am foarte multe de spus dar nu stiu cui sa ma adresez, sa ma fac auzita.

2 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Daca ceea ce fac, chiar daca nu e ceea ce au promis sau nu-ti convine, este legal atunci nu-i poate trage nimeni la raspundere. Ei nu au un contract de management cu termen si obiective clare in baza caruia sa fie trasi la raspundere de catre cineva.
Daca insa fac lucruri ilegale atunci e altceva, poate interveni DNA-ul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai te adresezi degeaba, toti promit in nesimtire si nimeni nu-si respecta promisiunile. Daca sint intrebati de presa, gasesc rapid scuze. A dat Geaoana cuiva aia 25.000 de euro ca s-a intors in tara? Nu. A spus rapid ca nu stia ca e vistieria goala. Sa fim seriosi. Te lupti cu morile de vint. Depui o plingere pe care or s-o gaseasca arheologii peste citeva mii de ani.