| iuli000 a întrebat:

Cine raspunde pentru accidentarea in curtea scolii a unui elev cls.0. funda. scuze categoria.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este vinovat invatatorul/profesorul de serviciu.

| OnuOnulică a răspuns:

Profesorul.

| oprescudorin11 a răspuns:

In ordine : paznicul scolii, agresorul, daca e cazul, invatatoarea, colegii, soarta.

| supermamici a răspuns:

Invatatorul si scoala solidar cu el, daca era in timpul orelor de scoala.

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Supraveghetorul.

| blacklife97 a răspuns:

Depinde in ce cricumstante se petrece actiunea, adica daca se intampla inainte de inceperea orelor sau in pauza, Tot profesorul ar trebui sa fie tras la raspundere happy?

| viktorasQ a răspuns:

Cred ca profesorul ar trebui tras la raspundere happy