| anonim_4396 a întrebat:

Cine va face alianta pentru formarea noului Guvern si cine va fi noul Prim-ministru?

Răspuns Câştigător
mihaicd
| mihaicd a răspuns:

PSD-PC si PNL
Primul ministru posibil sa fie PNL-ist (Tariceanu?), iar ceilalti majoritari PSD-isti.

5 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Aliantele se vor face in mod sigur. Nu mi se pare imposibil sa fie guvern minoritar al PD-L cu UDMR. Daca e PD-L cu PSD si PC deja sunt trei partide... si iarasi se vor certa ca chiorii cu orbii. Am observat ca e destul de greu sa multumesti doua, cu cat sunt mai multe, cu atat e mai cu cantec

| mariazet45 a răspuns:

Cine vrea Basescu?

| elaroseni a răspuns:

Cred ca nici cei in cauza nu sunt siguri! happy Rad cu totii de...nefericire.

| claugodo a răspuns:

De ce mai conteaza... speri in vreo schimbare?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Blaga sau Boc, in Guvern minoritar.