Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Codul de procedura fiscala va fi modificat. Anumiti contribuabili isi vor putea plati impozitul pe venit, CAS si CASS direct la primarie, cum adica impozitul pe venit? vad ca anumiti contribuabil dar nu-mi dau seama, daca eu am o afacere pot plati impozitul pe venit la primarie?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In lege vor fi prevazuti contribuabilii care isi vor plati impozitul la primarie. Impozitul pe venit este cel prevazut in Codul fiscal pentru venitul realizat din salariu, din activitati independente sau alte venituri.