| croissant a întrebat:

Conteaza la pensie cat este trecut salariul la contractul de munca? Pana acum am doua contracte. Multumesc!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La pensie conteaza salariul lunar realizat lunar, in functie de acesta se plateste CAS de catre angajat si angajator si in functie de acesta se calculeaza punctele de pensie.

| darrio2007 a răspuns:

Conteaza,normal.In functie de el ti se calculeaza pensia.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Conteaza cat cotizezi la fondul de pensii, iar cotizatia e direct proportionala cu salariul

| Ema22 a răspuns:

Pana acum a contat și încă contează ...sar se spune ca pe viitor toți vom avea aceeași pensie ( ceea ce nu prea cred )... Oricum; contează!