| anonim_4396 a întrebat:

Daca venitul meu a oscilat in intervalul de 12 luni pana la concediul de maternitate eu de cati bani beneficiez? Se face o medie? Se ia in considerare doar salariul declarat in contractul de munca? Sau e psibil sa se ia in calcul si veniturile suplimentare in urma unor contracte de colaborare?!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se face o medie a tuturor veniturilor pe care le-ai realizat si le-ai declarat (adica venituri la care ai platit impozite, contributii sociale, etc).

| borsec a răspuns:

Nu, se ia in considerare venitul tau net de pe ultimle 12 luni, cel declarat in cartea de munca.

| ionica_2284 a răspuns:

Se calculeaza venitul de pe ultimile 6 luni