| Srdjan99 a întrebat:

Credeti ca ar fi fost mai bine ca statele Uniunii Europene sa nu isi fi deschis pietele de munca pentru cetatenii romani?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Bine pentru cine? Si cetatenii din marile state europene au nevoie de cineva care sa le spele wc-urile, vasele sau sa siba grija de cineva batran din familie, la preturi mult mai mici decat cele locale: iar de creiere bine dezvoltate toate tarile au nevoie.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred asta, dimpotriva, este bine ca ne primesc la munca. In acest fel somajul este mai mic la noi, cei priceputi, in orice meserie sau profesie, castiga la valoarea lor si multi investesc banii in tara, ajutand prin asta si economia interna.

| XxTerrorxX2 a răspuns:

Evident,nu. Oamenii sunt aceeasi peste tot, fie ca sunt români, italieni, portughezi sau polonezi. Oricum, ei au de câștigat

| Andrei7520152 a răspuns:

Britanicii se plang cat se plang, dar scot niste profituri uriase de pe urma romanilor care muncesc legal. Restul e politica, ce da bine oamenilor de rand.