| malealph a întrebat:

stiti cumva care sunt statele europene care au deschis piata muncii pentru cetatenii romani? (adica unde poti merge sa cauti de lucru si sa fie suficient acordul liber si neingradit cu angajatorul?)

si Be: stie cineva cand se da liber la munca pentru cetatenii romani in Canada? e adevarat ca tratativele sunt in stadiu avansat? multzam, v-am pupat.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,
Incearca sa intri pe Google si sa cauti angajare in statele europene...
Succes!

| andexcelent a răspuns:

Teoretic poti sa mergi oriunde in Europa atata timp cat prezinti dovada de loc de munca stabil si o locuinta valabila. Dar in perioada asta majoritatea tarilor impun reguli destul de stricte, deci ar tb sa fii super ok cu actele. Spre exemplu in Irlanda datorita crizei care i-a afectat fff tare au o politica f ingraditoare care nu mai permite miscari masive in sectorul muncii. Sa speram ca dupa ce se vor tempera apele se va putea reveni la o stare mai buna a lucrurilor.