| Stoican_Petre_Cosmin_1999 a întrebat:

am nevoie de 1 argument' contra pentru acest subiect:Acest parlament crede ca ar fi fost mai bine pentru Romania ca statele membre UE Sa nu-si fi deschis pietele de munca pentru cetatenii romani.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ce te-a facut/indemnat sa afirmi ca acest parlament ar crede asa ceva? Este fals ceea ce afirmi, nu le tin partea deloc nu-mi sunt dragi nu ma pot mandri cu ei, dar toti au fost de acord cu aderarea la NATO si la UE. Au ei suficiente motive sa fie demni de dispret dar in aceasta problema chiar au facut ce s-a putut pentru a se deschide piata muncii si pentru noi in toate tarile membre UE. Mai degraba putem sa-i acuzam pentru prostiile facute si care ne ingradesc accesul in spatiul Schengen.Dar asta e o alta discutie.

| Neuronul a răspuns:

Am fi murit de foame, n-am mai fi avut bani să ne cumpărăm BMW, am fi locuit doar în chirie şi am fi lucrat ca sclavii pe un salariu de 8000 lei dacă UE nu şi-ar fi deschis piaţa muncii pentru cetăţenii români!

| Stoican_Petre_Cosmin_1999 explică:

Acel subiect este pentru un meci de debate.