| Suck a întrebat:

Credeti ca evolutia tehnologiei duce la distrugerea Pamantului?

Cu ce scop se construiesc atatea arme nucleare?

Daca toata lumea vrea pace, atunci de ce toti se pregatesc de razboi?

12 răspunsuri:
| William a răspuns:

Poate ma insel, dar cei care fac armele nu vor pace.

| RAY a răspuns:

Daca as face parte din distrugere ma bucur

| T0T a răspuns:

A trecut războiul cu arme nucleare.
Acum războiul e în manipulare. Un război ascuns. Acum suntem în stadiul în care nici nu mai știm dacă Rusia sau SUA sunt aliați sau dușmani. Ce e cert e că sunt la fel de nenorociți care umblă cu tot felul de mascarade.
Dacă se va aprinde o scânteie se vor folosi niște arme, care sunt la un cu totul alt nivel. Cu tehnologia de acum se poate distruge instant orice lucru de pe Pământ. Nu va porni un război mare, altfel rasa umana va avea foarte mult de suferit. Se preferă ca acest război să fie dus într-un mod foarte subtil și inteligent.

| OldSoul a răspuns:

In mod cert evolutia tehnologiei duce la distrugerea pamantului, ba chiar a noastra ca persoane, ma uit la batrani pe care ii vad, pe care ii cunosc, in ciuda vremurilor grele prin care au trecut sunt fericiti, in timp ce in ziua de astazi toti sunt tristi ca nu au bani, ca vor o masina mai puternica o vacanta in nu stiu ce locatie exoctica, un smartphone de ultima generatie, lucruri minore dar pe care se pune prea mare accent.
Adevaratele valori se pierd, toti se vand pentru bani...
Arme nucleare se construiesc pentru ca mereu se pun presiuni intre fostii rivali, gen rusii si americani, in caz de ceva trebuie sa fie pregatiti, dar nu se gandesc si la victimile colaterale, aceste arme nucleare vor ajunge sa distruga mai mult de cat se asteapta creatori lor.
Toti se pregatesc de razboi pentru ca vor suprematie, rusii se simt amenintati, avand in vedere ca in Romania s-a pus scut anti racheta, ei se simt incoltiti si se pregastesc sa atace de indata ce se umple paharul.

| Lawliet14 a răspuns:

Pai cred ca puterea dragostei trebuie sa biruiasca dragostea de putere ca sa avem pace in lume. Revolutia spirituala poate incepe de la tine! :* Iubesc oamenii umanitari asa ca tine sau care devin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca ce se spune la TV nu este adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.antena3.ro/......176572.jpg
Si uita-te prin parcuri, cafenele, magazine etc. si ai sa vezi oamenii cu telefoanele in mana.
Adica am ajuns

Din curiozitate sau in caz de razboi.

Nu toti vrem pace.
Sunt unii intr-o continua fuga dupa putere, pamanturi si bani.

| Suck explică (pentru anonim_4396):

Asta e adevarat, unii nu au o viata personala, traiesc mai mult virtual.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Suck):

Au si viata persoanala.
Fiecare avem una.
Dar oamenii aceia...
Cum vad si in clasa, prefera sa vorbeasca pe facebook decat pe hol, in pauza.
Asta e mai mult de plans, nici macar de ras nu este.

Sau... Sa mergi la concert si in loc sa canti sau sa asculti stai sa faci poze pe motiv ca " sa am amintire", sau am mai vazut unele cretine rau de tot care in timp ce sa dadeau pe ditai toboganul faceau selfie I don't want to see.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa ajungem sa fim condusi de roboti pana la urma, sau chiar noi vom fi roboti.

| asasaaaaaaaaaa a răspuns:

Am vazut ceva interesant pe net un mesaj de la o asa zisa rasa extraterestra, care cerea ajutorul. mesajul fiind trimis catre cineva cand noi eram in epoca paleolitica. partea interesanta este ca nu o cataclisma i-a distrus, ci ei intre ei. eu unul cred ca raboiul ne va distruge, pentru ca multi oameni sunt dispusi sa faca orice ca sa aiba putere.