| fundita95 a întrebat:

Credeti ca o sa scape de sub control Coreea de Nord in urmatorii ani? Lumea este tot mai tehnologizata si e tot mai greu pentru guvernul nord coreean sa impiedice dispozitive dotate cu internet si alte lucruri de genul care le pot arata adevarul cetatenilor! Din cate stiu Elon Musk vrea ca in urmatorii ani sa lanseze in orbita cateva sute de sateliti care o sa faca posibil accesul la internet in intreaga lume, banuiesc ca Coreea de Nord nu va fi ferita de semnalul de la sateliti, in modul acesta o sa fie extrem de greu pentru guvernul nord coreean sa mai ascunda minciunile pe care le servesc poporului!

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil tu nu intelegi ce traiesc oamenii aia. Crezi ca ei daca vad 2 poze se trezesc la realitate dupa zeci de ani de represie si spalare a creierului. Si oare ce o sa faca ei cu netul de la sateliti? Sa il prinda la bicicleta?