| Strepix a întrebat:

Credeți că PNL a votat Viorica Dăncilă ca sa se detașeze de Barna astfel încât Barna sa nu intre în turul 2? Au așteptat sondajele si au votat mai tarziu? Cred ca Dan Barna ar fi iesit președinte daca ar fi intrat în turul 2, majoritatea PSD-ului ar fi votat cu el pentru ca nu-l suporta pe Iohannis sau vor o nouă schimbare. Voi ce credeti?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barna n-a luat nici 1, 5 mil de voturi, hai dracu sa fim seriosilaughing

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asta-i o prostie, nu cred nimic, mai ales ca nu cred ca PNL a avut atatia votanti, mai mult decat la europarlamentare.
Si sunt sigur ca d-ul Iohannis ar fi castigat in turul 2 si cu Barna, asa cum va castiga sigur si cu Dancila.

| sofisis a răspuns:

Nu. Barna nu a reprezentat niciodata un pericol in fata PNL si PSD

| Iote a răspuns:

PNL-ul de partea PSD-ului? Exclus total. Astea sunt speculatii.
Din pacate sunt multi care voteaza doar de dragul schimbarii fara sa se intrebe daca acea schimbare nu aduce mai mult rau. Si iar ajung la afirmatia ca romanii pot fi manipulati foarte usor.

| DarthNiger a răspuns:

Pur si simplu Barna este un personaj mult prea nou in politica si nu asa de popular, un candidat mai potrivit ar fi fost Ciolos, insa tot nu pricep cum au putut atatea persoane sa voteze pe prim-analfabeta aia de Dancila? chiar asa am ajuns? sa alegem sa fim condusi de analfabeti si incompetenti? ne meritam soarta pe care o avem cu varf si indesat.

| AC4S4 a răspuns:

Nu. Daca PNL vota cu Dancila nu ajungea Iohannis la 37%.
Dan Barna nu a intrat in turul doi pentru ca electoratul USR-PLUS nu l-a votat. Sunt o gramada de persoane care au votat cu USR-PLUS la europarlamentare, dar cu Iohannis la prezidentiale.
Nu e vina lui Paleologu, Iohannis sau oricarui alt candidat pentru ca Barna nu a ajuns in turul doi. Oamenii nu au avut tragere de mana sa il voteze, pur si simplu. Lozinca "Votati Barna ca sa nu intre Dancila in turul doi" a functionat doar pentru electoratul fanatic al USR-ului. Copiaza stilul PSD... voteaza X pentru ca e din PSD (doar ca la PSD functioneaza, la USR nu).