| alex13763636 a întrebat:

Buna TPU, de ce a fost doar Klaus Iohannis și Viorica Dancila la alegerile de președinte ca doar din 100 de parlamentari nu s-a găsit un bărbat inteligent sa se confrunte cu Klaus?

Răspuns Câştigător
| Brizbriz a răspuns:

In momentul asta retardatul de Iohannis e raul cel mai mic, decat Dragnea, Ponta sau imbecila de Dancila

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se pare ca nu cunosti modul de desfasurare a alegerilor pentru presedinte.
In primul tur au fost mai multi candidati si, fiindca niciunul nu a obtinut cel putin jumatate plus unul din numarul voturilor valabil exprimate, s-a organizat turul doi la care au participat cei doi, fiindca s-au clasat pe primele 2 locuri in turul unu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Au fost 14 candidati in total. Nu doar cei 2

| Dismally a răspuns:

Au fost multi candidati dar in turul doi a ramas doar Iohannis si Dancila.