| AvalohAlyn a întrebat:

Credeți ca va exista inca un război mondial în curând sau in viitor? Al treilea.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred asta, ar fi total nebuni cei care l-ar incepe.

| Simpatic a răspuns:

In viitor da este posibil un al 3 Razboi Mondial, deocamdata ne luptam cu covidul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Improbabil. Legaturiile internationale sunt prea stranse, economia a fost contruita in asa fel incat toate tariile se bazeaza pe export global.
Se poate zice ca a fost 1 razboi mondial, ww2 a fost doar o continuare. Iar primul razboi mondial a fost o eroare de calcul, cauzat de un paranoia unui pre-atac pentru a stopa un eventual razboi in viitor din partea Franco-Rusiei