| deadea23 a întrebat:

Credeti ca vine al treilea razboi mondial? Eu nu prea cred.

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Eu cred doar in Dumnezeu.Nu se poate sti data exacta a unei tragedii.Precum scrie si in Sf.Scriptura legat de sfarsitul lumii. Avand in vedere ca suntem in sec 21 si exista asa modernism nu cred eu personal ca va incepe un nou razboi mondial. Exista multe cai in ziua de azi pentru a se rezolva conflictele, comunicarea si legile sunt unele dintre ele.

9 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Pai daca a fost si al doilea nu urmeaza al treilea, nu asta este ordinea numaratori?

| thealchemist a răspuns:

America a inconjurat Rusia cu baze militare si cu trupe, e singura lor sansa de supravietuire, cred ca vor incerca cel putin sa ocupe Rusia, pentru ca nu cred ca vor reusi. ruperea Rusiei in 3 bucati e un scop stiut al americanilor inca de acum 20 ani, de dinaintea dezmembrarii Uniunii Sovietice
pacat ca Romania e bagata in treaba asta, nu era nevoie de NATO, sau EU, numai ca nu poti controla nevoia elitei politice de a se imbogati, nu-i asa?

| Dannyjj a răspuns:

Sper ca nu, vad ca multi de aici nu prea stiu despre ce este vorba,
SE ZICE CA AL 3-LEA RAZBOI MONDIAL VA FI PE 11 NOEMBRIE 2010, eu sper sa fie o greseala, o minciuna, pentru ca se zice ca 2 prezicatori au specificat ca se va intampla ceva in data de 11. 11. 2010 http://chestiicotidiene.wordpress.com/......i-mondial/
Dar sa nu va bateti capul atata pentru ca pana acum ar fi trebuit sa vina sfarsitul lumii de 10-15 ori daca era sa fie asa cum au zis asa zisii profeti, ca si aici de exemplu al 3-lea razboi mondial care trebuia sa fie dar din fericire este doar o poveste inventata si scapata de sub control(din fericire) http://georgevalah.wordpress.com/......gust-2010/

| GyeBaek a răspuns:

Nici eu nucred.

| schlau a răspuns:

Ba,baba vanga a prezis pe calendar vechi,cu 11 zile in urma.Deci ea a prezis pe 11 noiembrie ca incepe al treilea R.M. .Deci 11 +13 zile =24.pe 24 noiembrie 2010 coreea de nord a atacat coreea de sud.Acest razboi va fi exact ca primul R.M.-cauze economice,nu ca al doilea cand Hitler( Heil Hitler) a fost principalul care a inceput.

| Sebyzuq a răspuns:

Nu stiu nici eu nu cred. dar de cand cu criza asta ar fi de mirare daca sar ridica poporu sa faca greva ca nu le ajung salariile si pensiilehee hee

| joker50 a răspuns:

In nici un caz nu se mai poate repeta asemenea grozavie

| errinel a răspuns:

Prezicerile lui Nostradamus sunt chiar de speriat pentru ca multe din prezicerile lui s-au adeverit si de asta ar cam trebui sa fim seriosi si sa tratam ca atare, sa luam masuri cu privire la orice prezicere a lui.Sa nu mai fim asa ignoranti la tot ce se petrece in jur.

| isabela_7400 a răspuns:

Asa am auzit si eu dar nu prea imi vine sa cred...