| LIV_1833 a întrebat:

Cum as putea verifica identitate unei firme sau macar sa vad daca exista si este inregistrata la Registrul Comertului si cu ce se ocupa ea mai exact?
Este vorba despre o firma care ofera locuri de munca in Grecia (la portocale) iar cautand pe internet despre ea am gasit doar ca e o firma de transport. Am mai luat o teapa cu o astfel de firma care oferea locuri de munca in Germania, care prin urmare mi-a mancat 300 de euro si m-a lasat cu ochii in soare.
Multumesc anticipat!
Presupun ca am nimerit categoria.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Faci o cerere de informatii la Oficiul Registrului Comertului unde este inregistrata firma respectiva si platesti tariful prevazut, in functie de informatiile solicitate. Unele informatii se pot solicita si online. Succes si numai bine!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți merge la Registrul Comerțului sau la Forțele de Muncă, se regăsesc în ambele locații.
Pa, pa.

| break a răspuns:

Apropo de germania si eu trebuie sa plec cu o firma la curatenie in hale, si vrea 300 euro... tie la ce ti-a zis? Eu sunt din botosani