| AvalohAlyn a întrebat:

Cum e învățământul în America(U.S.A) la școală și liceu? Întreb din curiozitate.

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

E mult mai libertin, iti alegi mare parte din materii ca optionale desi optionalele de la noi nu inseamna acelasi lucru ca in state. Iti vorbesc din experienta la un schimb de studii facut la un liceu din Austin, Texas. Si sincer, e mult mai ok, aprofundezi ceea ce te atrage, ce te intereseaza, sa ai o medie GED cat mai buna, ca sa mergi la ce colegiu iti doresti pe viitor. Colegiul e cel care conteaza mai mult la ei.