| AvalohAlyn a întrebat:

Ce părere aveți despre America? Adică U.S.A.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O parere destul de proastă asa cum ti am mai zis in alte 4-5 intrebari ale tale.
E o tara murdara la propriu, cu o rata a criminalității foarte ridicata, cu un sistem medical care ii favorizeaza vizibil pe cei bogați, cu extrem de multe probleme legate de imigratie si persoane fara adăpost, cu un conducator idiot si un naționalism putin peste limita normalului.
Si iti povestesc astea din cele doua vizite pe care le-am facut in Sua, nu din filme.

Tarile vest si nord europene au un nivel de trai si civilizatie net superior

| Bizon95 a răspuns:

We're all living in Amerika,
Amerika ist wunderbar
We're all living in Amerika,
Amerika, Amerika
https://www.youtube.com/watch?v=Rr8ljRgcJNM
nu exista altceva mai bun ca videoclipul ala care sa exprime ce simt despre America!

| Bizon95 a răspuns (pentru Bizon95):

Subtitrat in engleza:
https://www.youtube.com/watch?v=rsOmwPSXQgQ
in romana nu il gasesc :(

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Faină țară

| Demidol a răspuns:

In general, proasta. Dar pe tine ce anume te intereseaza?