| Nechifor_Ana_1997 a întrebat:

Cum incepe judecatorul procesul? ce spune?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ii spune grefierului de sedinta: Strigati dosarul nr.1 (am dat un exemplu, poate sa fie alt numar de dosar).

| darrio2007 a răspuns:

Incepe cubig grinosare pentru amanare. Apoi dosare intre 1 si 10.Si tot asa pana la ultimul dosar din ziua respectiva. Daca te incadrezi intre aceste numere si vrei sa amani te ridici si spui numarul dosarului tau. Daca vrei amanare.Bineinteles ca spui si motivul pentru care vrei sa amani dosarul.Trebuie un motiv serios. Daca nu vrei sa amani astepti sa iti vina randul dosarului tau.Te va striga pe nr dosarului.