| Luncan_Alexandru_1999 a întrebat:

Cum pot da de o persoana din Polonia cunoscand doar prenumele si varsta acesteia?

Răspuns Câştigător
| dianaaelena a răspuns:

Prin intermediul Ambasadei Romaniei din Polonia. Si chiar si asa va fi foarte greu deoarece datele pe care le ai sunt minime, plus ca ai nevoie de un adult care sa depuna cerere pentru gasirea persoanei respective. Dar daca e urgent si serios, e cea mai buna solutie!

| Luncan_Alexandru_1999 explică (pentru dianaaelena):

Este vorba despre o fata de care m-am indragostit in Grecia, vara aceasta. Imi doresc foarte foarte mult sa dau de ea, am inceput chiar sa adaug la prieteni pe facebook toate persoanele din Polonia ce prezinta acel nume, insa nu prea da roade.

| andreea0202 a răspuns (pentru Luncan_Alexandru_1999):

Cum ai cunoscut-o? sau unde mai exact in ce oras?

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Mai degraba gasesti celebrul ac in celebrul car de fan! Exista magneti!
Sa gasesti pe cineva caruia nu-i cunosti decat prenumele e, practic, imposibil.
Gandeste-ta ca e cam ca si cand l-ai cauta pe Dumitru, in Romania!

| WarriorCat a răspuns:

Daca nu stii orasul... :/

| Luncan_Alexandru_1999 explică:

Dar daca pe langa nume si faptul ca provine din Polonia, mai stiu cateva detalii despre fizicul persoanei, cateva detalii despre famila ei, si fizicul familiei, si detin o poza din profil al respectivului?