| georgeta a întrebat:

Cum se face o contestatie medicala

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Te adresezi cu o cerere scrisă la Colegiul Medicilor.
În conținutul contestație trebuie să spui datele tale personale (nume, prenume, adresă), cuprinsul contestație trebuie să cuprindă toate probleme medicale pe care le consideri vătămătoare și în finalul cereri data depuneri cereri o pui în partea stângă, te semnezi în partea dreaptă.
O depui la secretariatul Colegiului Medicilor cu posibilitatea să dai contestația în dublu exemplar dintre care unul rămâne la tine obligatoriu cu număr de înregistrare sau într-un singur exemplar și ceri număr de înregistrare.
Important: Răspunsul trebuie să-l primești în formă scrisă, în maxim 30 de zile de la data depunerii!
Mult succes.
Pa, pa.

1 răspuns:
cristian
| cristian a răspuns:

Te adresezi la colegiul medicilor.